Friday, 13 December 2013

Inner clock of productivity

Entrepreneurship is an ability of person to turn idea into the action. Sometimes it is much easier than other time. Why? Well, there can be various reasons for that, but one we can explain in this article. Have you ever heard about “Inner clock of productivity”? Wise usage of inner clock can increase your productivity significantly, so keep on reading.
According scientists, your body is influenced by circadian rhythm, which is affected by 24-hour cycle of your sleep and wake up. The theory divides people into three main categories. We have here early birds, night owls and people somewhere in the middle. The early birds gets up early and most of their work is done before lunch, while the owl likes to nap and top performances is given between 18 and 21 o'clock in the evening. There are also some arrhythmic personalities that work as already mentioned types according momentary mental conditions.

  Inner time              How the brain rule your body
0:00 – 01:00 The most appropriate is to sleep at this moment.
01:00 – 02:00 If you do not sleep, do not drink coffee, tea and alcohol. The liver is the most active and rids                         the body of impurities.
02:00 – 03:00 Heart and breath is slow. The body is resting.
03:00 – 04:00 Body works in the most economical mode because of low blood circulation in the brain.
04:00 – 05:00 Body is rested and awakens
05:00 – 06:00 Now is the best time for repetition. Short term memory works perfectly.
06:00 – 07:00 This is the last wake up time for all morning birds.
07:00 – 08:00 Stomach is awaking. It is necessary to have a breakfast and gain energy for whole day.
08:00 – 09:00 Mental activity increases significantly.
09:00 – 10:00 Time for easy learning.
10:00 – 11:00 Primetime for logic. It is a good time to work with numbers.
11:00 – 12:00 Performance reaches its peak.
12:00 – 13:00 It is time to rest and lunch.
13:00 – 14:00 Still it is recommended to rest, because the body is tired and energy devotes particular to                              digestion.
14:00 – 15:00 Recreation has served its purpose. Attention is returned but only for a while.
15:00 – 16:00 Little attenuation for our body again.
16:00 – 17:00 Long-term memory is working. Owls, if you previously did not want to work, this is the peak                         of your attention.
17:00 – 18:00 It is an appropriate time to work out a little
18:00 – 19:00 In this hour of mental activity does not stand out much.
19:00 – 20:00 Time for break or the most suitable time for driving.
20:00 - 21:00 The last starting point for learning or doing something.
21:00 – 22:00 Concentration decreases. Mostly students learn at this time, but it goes slow.
22:00 – 23:00 All processes in the human body slowing down and the body want to go to bed.
23:00 – 00:00 We should sleep and let the body regenerate. Next day it is time for new information and                               new work.

With respect to your inner clock you can achieve much more and easier. Imagine your body as a car. Will you be powerful Nissan GT-R or Daewoo Tico without new oil?
Summary: Although we live a "modern life", we should not forget that man is a part of the nature and subjects to its cycles. Whether you are a morning bird or an owl, as you see, the most productive hours are before lunch. Does that make sense to you? Therefore let your inner clock works as the Swiss ones.

Author: Ing. Lucia Richterova
Partner : FEM, SUA (Slovakia)

Tuesday, 10 December 2013

Iššūkis naujiems mokslo metams



Nauji mokslo metai yra išbandymas ne tik studentams, bet ir mokytojams. Sėkmingas mokymo procesas neabejotinai reikalauja bendrų pastangų ir pasitikėjimo vieni kitais. Jei norite pralaužti ledus greitai ir efektyviai, siūlome per pirmąją pamoką surengti linksmą ir pamokantį žaidimą. Žaisdami ne tik susipažinsite artimiau, bet ir išbandysite savo komandinius įgūdžius. Taigi skelbiame – iššūkis zefyrui!

Priemonės kiekvienai 3-7 žmonių komandai: 20 spagečių, 1 m siūlo, 1 m lipnios juostelės, 1 amerikietiškas zefyras
Užduotis: naudojant tik duotas priemones pastatyti aukščiausią savarankiškai stovinčią konstrukciją, ant kurios viršūnės būtų zefyras.
Laikas: 18 min
Taisyklės: Spagečiai turi būti vidutinio storumo ir nevirti. Jei siūlą sunku nutraukti rankomis, pridėkite žirkles. Priemones galite sudėti į popierinį maišelį (jo negalima naudoti užduočiai), o lipnią juostelę priklijuoti prie kiekvienos komandos stalo krašto. Komanda neprivalo sunaudoti visų priemonių. Žaidimo vedėjas taip pat turi turėti laikmatį ir matavimo metrą laimėtojui nustatyti. Nepamirškite muzikinio fono ir fotoaparato procesui įamžinti, nes tikrai bus ką prisiminti. Pasibaigus laikui, visi komandos nariai privalo patraukti rankas nuo savo „kūrybinių šedevrų“. Laimi komanda, kuri pastatė aukščiausią negriūnančią konstrukciją su zefyru viršūnėje. Norėdami dar didesnio iššūkio – įsteikite prizus!
Nauda: „Iššukis zefyrui“ yra labai plačiai žinomas komandinis žaidimas. Jis ne tik skatina kūrybiškai galvoti kaip sujungti greitai lūžtančius spagečius, bet ir tikrina komandos gebėjimą komunikuoti ir bendradarbiauti siekiant bendro tikslo. Baigę žaidimą aptarkite, ko kiekvienas išmokote ir kaip tai pritaikysite kasdienėje veikloje. Savo pasiekimus kovoje su zefyrais palyginkite su kitų dalyvių rezultatais visame pasaulyje www.marshmallowchallenge.com

Thursday, 5 December 2013

Verslumo pamoka: komandinis darbas



Komandinis darbas versle reiškia net daugiau nei gera verslo idėja. Patikima ir motyvuota komanda yra tas tikrasis verslo variklis, tik kaip jį užkurti? Meredith Belbin yra britų tyrėjas ir vadybos teoretikas, labiausiai žinomas dėl savo nuopelnų tiriant komandinį darbą. Kviečiame trumpai susipažinti su M. Belbin modeliu ir panaudoti žinias mokant studentus verslumo praktikos. 

Kadangi žmonės yra skirtingi, turi skirtingus išsilavinimus, skirtingus gyvenimus ir vertybes, dirbdami grupėse jie natūraliai pasirenka skirtingus vaidmenis. Trumpai tariant, darbuotojo elgesys grupėje gali būti orientuotas į problemą, veiksmą arba tarpusavio santykius. Į problemą orientuoti komandos nariai renkasi vertintojo, „augintojo“ ar specialisto vaidmenis. Į veiksmą orientuoti dalyviai prioritetą teikia užbaigėjo, vykdytojo ar modeliuotojo vaidmenims. Į darbuotojus orientuoti žmonės renkasi koordinatoriaus, komandos darbuotojo ar išteklių tyrėjo vaidmenis. Vienas asmuo geba atlikti keletą vaidmenų tuo pačiu metu. Kuo įvairesnė komanda savo natūraliais vaidmenimis, tuo didesnis yra veiklos potencialas. Deja vadovai yra linkę samdyti panašius į save, todėl ilgainiui komanda pritrūksta idėjų ir „verda savo sultyse“. Nors skirtingi požiūriai atneša genialių sprendimų, tačiau nekontroliuojama įvairovė gali sąlygoti nesusipratimus ir konfliktus. Taigi dirbant komandoje svarbu identifikuoti kolegų vaidmenis ir juos priimti – toleruoti kitokį požiūrį į tą pačia situaciją. 

Klasėje nustatykite savo komandinius vaidmenis ir pabandykite skirtingas užduotis dirbdami vienalytėse ir mišriose komandose. Kur buvo paprasčiau? O kur kilo daugiau idėjų?